ZAPLECZE TSF

W naszej siedzibie dysponujem studiem fotograficznym o siedmiometrowym odejściu od tła, salą wykładową,  dużą ciemnią fotograficzną przygotowaną do pracy z wykorzystaniem tradycyjnych technik czarno-białych (fotografia srebrowa) i  technik historycznych oraz szlachetnych, a także profesjonalnymi stanowiskami do edycji zdjęć wyposażonymi w wysokiej klasy komputery, monitory graficzne 27 cali, 4K i najnowsze oprogramowanie do edycji fotografii.

Studio  wyposażone jest w pantografy, cztery studyjne lampy błyskowe wraz z szerokim wachlarzem końcówek modelujących światło oraz komplet teł.

Ciemnia srebrowa to cztery powiększalniki i profesjonalny mokry stół, koreksy oraz odczynniki przeznaczone do obróbki negatywów i pozytywów czarno-białych; ciemnia jest przystosowana do pracy w technikach historycznych.

Zapewniamy odczynniki wykorzystywane w podstawowych technikach historycznych, kopioramy, źródła światła UV oraz komplet narzędzi potrzebnych do pracy z technikami historycznymi.

Stanowiska do edycji zdjęć wyposażone są w nowoczesne komputery Lenovo z graficznymi monitorami NEC 27″ (4K) z najnowszym oprogramowaniem Adobe Photoshop. Do dyspozycji Słuchaczy oddajemy również skaner Epson do negatywów małoobrazkowych i średnioformatowych i osobne stanowisko komputerowe do skanowania negatywów.

 

Zasady korzystania z zaplecza TSF:

1. Wszystkie pracownie TSF są dostępne dla Słuchaczy przez cały okres nauki za wyjątkiem letnich wakacji, niedziel i świąt państwowych

2. Pracownie dostępne są w następujących godzinach: 14-21 od czwartku do soboty.

3. Nie pobieramy dodatkowych opłat za korzystanie z pracowni, niezależnie od przeznaczenia wykonywanych zdjęć i długości czasu przez jaki pracownia jest wykorzystywana przez Słuchacza.

4. jednorazowa rezerwacja studia lub ciemni ograniczona jest do 4 godzin.

5. Do dyspozycji osób korzystających z ciemni oddajemy odczynniki niezbędne do obróbki materiałów czarno-białych (wywoływacz pozytywowy, wywoływacz negatywowy, utrwalacz).

6. Do dyspozycji osób korzystających z pracowni technik historycznych oddajemy odczynniki niezbędne do wykonywania odbitek w technice cyjanotypii i brązu vandycke.